Materac jak ze snu

Kupno pięknego łoża, pasującego do całej sypialni to nie wszystko. Najpoważniejszym zakupem jest materac. To dokładnie on może zapewnić relaks i spokojny sen. Jak najłatwiej jednak wybrać właściwy?

Łóżko w sypialni

Autor: gjbell
Źródło: http://www.flickr.com

Jeszcze nie tak dawno wybór materaca wydawał się dużo mniej skomplikowany, bo najpopularniejsze były przede wszystkim nieskomplikowane materace sprężynowe. Dzisiaj wybór i rozstrzał cen są tak duże, więc zakup „spania” wydaje się niezłym wyczynem. Nie trzeba jednak mieć specjalistycznej wiedzy, by dobrać wygodny materac. Od razu na początku trzeba zapamiętać, że dobór materaca to jest zależne od tego, co nam pasuje.

Najwygodniejsze materace

Zdrowe spanie wcale nie musi być związane z dużym kosztem. Zakupy najlepiej zacząć od ustalenia właściwych rozmiarów materaca, pasujących do wzrostu. Poza tym da się również kupić materace na wymiar. Innym ważnym wyznacznikiem może być twardość. Są tacy, którzy wysypiają się tylko na twardych łóżkach, inni chcą mieć miękkie materace lateksowe. Można tylko dodać, że im więcej się waży, tym twardsze powinno być łóżko.

Materace bonelowe mają minusy: sprężyny są ze sobą połączone, więc ruch jest odczuwany przez drugą osobę śpiącą obok (dowiedz się wygodnym spaniu na tej stronie). Na dodatek nie układają się do budowy ciała. Dobrym pomysłem są więc materace kieszeniowe, składające się ze sprężyn, ale oddzielnych, opakowanych w specjalne „kieszenie”. To posłanie jest dużo tańsze niż materac lateksowy, a w związku z tym, że zwykle oprócz tego ma mnie więcej 7 warstw pianki, jest rzeczywiście wysokiej jakości.

Wygodne łóżko w sypialni

Autor: Rooky Yootz
Źródło: http://www.flickr.com

Ekologiczne łóżko

Ciekawym materacem są też materace japońskie. To typowe posłania z Azji, a dzięki temu, że są wyprodukowane z naturalnych włókien, więc uczuleni mogą wybrać właśnie futon Cena jest naprawdę korzystna, a w związku z tym, że takie materac nie potrzebuje stelaża i łóżka, okazuje się nawet oszczędnością. Pozwalają też na skuteczną cyrkulację powietrza i równomierne rozłożenie temperatury ciała. Sporo ludzi uważa, że to japońskie posłanie jest odpowiedzią na pytanie, jak zdrowo spać? Futon od razu dopasowuje się do leżącego, nie gromadzi wilgoci i pasuje na każdą porę roku.

Zdecydowanie trzeba dobrać materac do własnych potrzeb. Oczywiście, że cena ma duże znaczeniem, w każdym razie niekoniecznie warto płacić fortunę właśnie na posłanie.