Jak wybrać oświetlenie do domu?

Od wieków światło wyznaczało nam rytm dnia. Poranna kawa w słonecznej kuchni jest zapowiedzią udanego dnia. Z kolei kiedy układamy się do snu, chcemy się wyciszyć i uspokoić. Instynktownie więc wyłączamy oświetlenie.

Czary-mary w salonie

lampy stojące:http://www.pmlighting.pl/Lampy-podlogowe_d117.html

Autor: Amanda Halprin
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej kłopotliwy salon. Tu spędzamy najwięcej czasu, odpoczywamy, przyjmujemy gości. Pokój ten wymaga dlatego specjalnej troski. Zwłaszcza kiedy zdecydowaliśmy się na ciemne meble, grube zasłony, a ściany pokryliśmy ciemną farbą. To wszystko zabiera dopływ światła i nawet większy żyrandol nie wystarczy. Potrzebować będziemy różnych lamp. Dobrze sprawdzą się kinkiety – po jednym z każdej strony kominka czy okna. Stojące lampy nowoczesne – link do sklepu, z kloszem zwróconym w dół postawmy przy fotelu, w którym lubimy czytać. Jeśli pokój dzienny jest pokaźnych rozmiarów i dodatkowo połączyliśmy go z kuchnią – oświetlenie wyznaczy nam kącik do długich rozmów i relaksu.

Pomocnik w kuchni

Niezbyt mocne lampki halogenowe nad blatem roboczym w kuchni są obowiązkowe – inaczej nasz cień zasłoni miejsce pracy. Dodatkowo dobrze jest lampę na dłuższym kablu zamontować nad stołem kuchennym. Psychoterapeuta w sypialni. W sypialni mamy się wyciszyć, z tego względu idealne będzie światło nastrojowe. Kinkiet nad lustro wprowadzi intymną atmosferę, a lampki na szafkach nocnych pozwolą na nocne czytanie.

Drobne oszustwa

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux
Światło maskuje ”słabe punkty” w domu. Jeżeli wprowadziliśmy się do przepastnego loftu i przeraża nas wysokość ścian, postarajmy się o lampy wiszące ze światłem padającym w dół. A jeszcze lepiej, postawmy na w pełni indywidualną i designerską lampę loftową – lampy do loftu. Pokój o kształcie autobusu wyda się bardziej przestronny, jeśli dłuższą ścianę oświetlimy intensywniej niż pozostałe. Światło halogenowe uwydatni ściany z łupka, belki stropowe czy kolumny kominka.
Odwiedźmy sklepy z oświetleniem, zastanówmy się, przedyskutujmy nasz wybór, albowiem właściwie dopasowane światło z całą pewnością może postawić kropkę nad „i” przy aranżowaniu przestrzeni. W internecie prowadzi swą działalność wiele sklepów z lampami, które świetnie zaprezentują się zarówno w klasycznych, nowoczesnych jak i minimalistycznych domach. Sklepy zapewniają fachową pomoc w kwestii oświetlenia, i co najważniejsze dają gwarancję pewnych i błyskawicznych zakupów. Zobacz tu: http://rekoforma.pl/.